02.10.2022

1 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W piątek - siódmego października - w liturgii Kościoła przypada wspomnienie NMP Różańcowej.

W naszej wspólnocie parafialnej z tej okazji przypadaODPUST.

Msze św. odpustowe będą odprawione o godz. 9.00 i 18.00.

Mszę Św. o godz. 18.00 odprawi i homilię wygłosi Ks. Maciej Miętek – Kanclerz Kurii naszej diecezji. Dzieciom przygotowującym się w tym roku szkolnym do

Pierwszej Komunii Św. zostaną wtedy wręczone Różańce.

Po Mszy Św. odbędzie się procesja ku czci NMP Różańcowej Zapraszamy wszystkie Koła Różańcowe, które tego dnia obchodzą swoje święto, ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli MB Różańcowej do udziału w procesji. Liczymy na asystę strażaków z OSP z poszczególnych wiosek, którzy ze swymi pocztami sztandarowymi uświetnią parafialną uroczystość.

Modlitwa Różańcowa tego dnia o godz. 17.15.

2.W naszej wspólnocie nabożeństwo różańcowe w pażdzierniku jest odprawiane w następującym porządku :

-w poniedziałki – po Mszy porannej o godz.8.00,

- od wtorku do soboty o godz. 17.30,

- w niedziele natomiast o godz. 10.30.

W niedziele modlitwę i rozważania różańcowe będą prowadzić Koła Różańcowe zgodnie z miesięcznym grafikiem.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w pobożnym stowarzyszeniu i zawsze, kiedy wielu gromadzi się dla godziwego celu. Należy spełnić następujące warunki:

• pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły;

• z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic;

przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

3. Bardzo dziękujemy za przygotowanie naszej świątynii do dzisiejszej niedzieli

i do odpustu . Za dwa tygodnie prosimy o to mieszkańców Dębowców.

4.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny tzw. " Dzień Papieski".

W związku z tym , przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5.Także w przyszłą niedzielę Radę Parafialną zapraszam na spotkanie. Odbędzie się ono o godz. 15.00 na plebanii.

6. W naszej diecezji od 8 września do 31 października zostaje podjęta inicjatywa modlitwy Nowenną Pompejańską. Pragniemy w roku 30 rocznicy ustanowienia Diecezji Warszawsko-Praskiej zawierzyć Maryi wszystkie parafie, ośrodki duszpasterskie, kapłanów, domy i zgromadzenia zakonne i wszystkie rodziny. Nowenna będzie odmawiana w wybranych parafiach znajdujących się na granicy naszej diecezji.
Nasza wspólnota parafialna włączy się we wspólną modlitwę 11 pażdziernika (wtorek). Naszą modlitwę tego dnia rozpoczniemy o godz. 15.00.

Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.

7.Rozpoczynamy przyjmowanie wypominek za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła pod chórem na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Na kartkach z czarnym nadrukiem wpisujemy wypominki jednorazowe – w intencji tych zmarłych modlić się będziemy 1 listopada na cmentarzu, zaś wypominki roczne, wpisujemy na kartkach z kolorowym drukiem i tak, jak w latach poprzednich podzielone one zostaną na części i modlić się będziemy w czasie kolejnych Mszy św. niedzielnych. Ofiary składane za wypominki roczne to 25 zł. od osoby lub rodziny polecanych wstawienniczej modlitwie Kościoła. Wypominki jednorazowe – ofiara dobrowolna. Wypełnione kartki wypominkowe przekazujemy kapłanowi.

» Archiwum | Pobierz jako PDF