Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2019

21 kwietnia 2019

1.     KWIATY DO GROBU PAŃSKIEGO

Bardzo dziękujemy za zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i figurę Pana Jezusa. Ostatnio mieszkańcy z Porzewnicy złożyli na ten cel 85 zł.

2.     NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W ten sposób Kościół przygotowuje się do święta, którego pragnął sam Pan Jezus. Każdego dnia w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej nowenna. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

3.     PONIEDZIAŁEK WIELKANOCY

Jutro drugi dzień uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 9.00 i 11.00. Nowenna po Mszy świętej o godz. 11.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Po tej Mszy św. zapraszamy po odbiór nagród osoby, które brały udział w konkursie rodzinnym „Najciekawsza palma wielkanocna”.

4.     NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół tego dnia, oddaje uroczyście cześć Miłosierdziu Bożemu jako największemu przymiotowi Boga. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

O godz. 15. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, gdzie za wstawiennictwem św. Faustyny orędowniczki Miłosierdzia Bożego, odmówimy koronkę. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian, którzy pragną podziękować Bogu za łaskę i błogosławieństwo oraz chcą prosić, aby Miłosierdzie Boże ogarnęło ich trudne sprawy.

Tego dnia taca na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.

5.     PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Zapraszamy młodzież, która w 29. kwietnia przystąpi do s. Bierzmowania w naszej parafii na spotkanie organizacyjne liturgii tej uroczystości. Spotkanie odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

6.     PODZIĘKOWANIA ZA PRZYGOTOWANIE DEKORACJI I LITURGII NA CZAS TRIDUUM PASCHALNEGO I WIELKANOCY.

W Wielkim Tygodniu przeżyliśmy wspaniałe doroczne uroczystości wielkanocne, które dostarczyły wiernym doniosłych przeżyć. Na wyjątkowość tych przeżyć złożyło się przygotowane uroczystości, pełne powagi i godności. Zawdzięczamy je następującym osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie dekoracji i oprawy liturgicznej.

Dziękujemy:

Ø P. Kamilowi i P. Józefowi, P. Bogusławie i młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”,

Ø Asyście liturgicznej, która przygotowała oprawę liturgiczną na czas Triduum Paschalnego i Rezurekcji,

Ø P. Jackowi – organiście za ubogacenie śpiewem Liturgii w naszej wspólnocie parafialnej,

Ø Wszystkim druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w sposób godny sprawowali posługę przy Grobie Pańskim i aktywnie brali udział w procesji rezurekcyjnej,

Ø P. Grzegorzowi, który jako nadzwyczajny szafarz pomagał przy udzielaniu Komunii Świętej,

Ø Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości wielkanocnych,

Ø P. Waldemarowi, który woził kapłana na święcenie pokarmów,

Ø Za wszystkie ofiary składane przy okazji święconki.

Niech Zmartwychwstały obdarzy was swym błogosławieństwem i łaską.

7.     ODPUST PARAFIALNY ŚW. WOJCIECHA

Zbliża się termin odpustu parafialnego i czas wizytacji kanonicznej naszej parafii, która odbywa się co 5. lat. W dniu 29. kwietnia w dzień odpustu, będziemy gościć ks. bp Marka Solarczyka, który odprawi Mszę św. odpustową ku czci naszego Patrona św. Wojciecha, a w czasie Mszy św. wieczornej udzieli młodzieży z naszej parafii s. Bierzmowania. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystości odpustowe tego dnia. Program wizytacji kanonicznej w gablocie parafialnej i stronie internetowej.

10.   SPONSORZY - ŁAWKI KOŚCIELNE

Pragniemy poinformować wszystkich wiernych, że parafia uregulowała zaciągnięte w ubiegłym roku wierzytelności. Dlatego po wstępnych rozmowach ze stolarzem i wycenie prac, poszukujemy sponsorów, którzy pomogą parafii w zrealizowaniu inwestycji dotyczącej wykonania nowych ławek do naszej świątyni. Szczególnie liczymy na miejscowych przedsiębiorców i innych darczyńców, którzy przynajmniej sfinansują po jednej ławce. Kontakt z ks. Proboszczem.

8.     TYGODNIK IDZIEMY…

9.      ŻYCZENIA KS. PROBOSZCZA

W majestacie Boskiej chwały,

idzie Chrystus Zmartwychwstały,

między uczniów swych”

Składam wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom serdeczne życzenia, niech Zmartwychwstały Chrystus napełni wszystkich swoimi łaskami, da siłę do pokonywania trudności, obdarzy pokojem, nadzieją i łaską. Niech Zmartwychwstanie napełni nasze czasy pokojem. Niech ten błogosławiony czas będzie przepełniony prawdziwą radością. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Do życzeń dołącza się p. Joanna Pindelska.

» Archiwum | Pobierz jako PDF